cengiz_enerji_web_ic_sayfa_Elektrik_Satis

TOPTAN VE PERAKENDE ELEKTRİK SATIŞ HİZMETLERİ KAPSAMINDA;

Yurt içi ve yurt dışı elektrik ticareti çalışmaları devam ediyor.

Yurt dışına elektrik ticareti için gerekli Elektrik Toptan Satış Lisansı’na sahip olan ve Yunanistan ile Bulgaristan’a elektrik satışı da gerçekleştiren Cengiz Holding, elektrik ticareti alanında sayılı kurumlardan biri. Ayrıca Cengiz Elektrik Toptan Satış A.Ş.’nin kurulmasıyla Cengiz Holding, elektrik sektöründe toptan ve perakende elektrik satışında, yurt içi ve yurt dışı elektrik ticareti ve satışında çok daha aktif rol almaya başladı. Kurum, bundan sonraki dönemde, enerji alanında ortaya koyduğu entegre ve geniş ölçekli faaliyetleri ile sektördeki önemli konumunu daha da sağlamlaştırmayı ve elektrik piyasasındaki payını artırmayı hedefliyor.

Cengiz Holding Bünyesinde Elektrik Satışı Yapan Şirketler

Cengiz Elektrik Toptan Satış A.Ş.’nin kurulmasıyla Cengiz Holding, elektrik sektöründe toptan ve perakende elektrik satışında, yurt içi ve yurt dışı elektrik ticareti ve satışında çok daha aktif rol almaya başladı. Yurt dışına elektrik ticareti için gerekli Elektrik Toptan Satış Lisansı’na sahip olan ve Yunanistan ile Bulgaristan’a elektrik satışı da gerçekleştiren Cengiz Holding, elektrik ticareti alanında sayılı kurumlardan biri. Ayrıca Cengiz Elektrik Toptan Satış A.Ş.’nin kurulmasıyla Cengiz Holding, elektrik sektöründe toptan ve perakende elektrik satışında, yurt içi ve yurt dışı elektrik ticareti ve satışında çok daha aktif rol almaya başladı. Kurum, bundan sonraki dönemde, enerji alanında ortaya koyduğu entegre ve geniş ölçekli faaliyetleri ile sektördeki önemli konumunu daha da sağlamlaştırmayı ve elektrik piyasasındaki payını artırmayı hedefliyor.​​​ Toptan satış şirketi olarak Cengiz Elektrik, Cengiz Holding faaliyetleri içerisinde üretilen enerjinin pazarlanması, serbest tüketici portföyünün idaresinin kolaylaştırılması ve diğer piyasa katılımcılarıyla enerji alış-verişinin sağlanması çalışmalarını yürütüyor. Cengiz Elektrik, gücünü şirket bünyesinde yapılan üretim faaliyetlerinden alıyor ve önce müşteri memnuniyeti ilkesiyle hizmet veriyor.

2011 yılında ithalat ve ihracat yapma hakkının toptan satış lisansına eklenmesiyle birlikte Cengiz Elektrik Toptan Satış A.Ş., komşu ülkelerden enerji alım satım faaliyetlerine de devam ediyor. Avrupa piyasaları ile Türkiye piyasası arasındaki geçişler şeffaflaştıkça dış ticaret hacmini artırarak bu konuda öncü şirket olmayı hedefleyen Cengiz Elektrik, yerli üretici ve sanayicinin enerji maliyetini düşürmek hedefiyle çalışmalarına devam ediyor.

cengiz-enerji

Ünvan: Cengiz Elektrik Toptan Satış A.Ş.
Adres: Altunizade Mah. Kısıklı Cad. No:37 34662 Üsküdar, İstanbul, Türkiye
Telefon: +90 (216) 554 53 00 (Pbx)

Faks: +90 (216) 474 11 22
E-Mail: enerjisatis@cengiz.com.tr
Web: www.cengizelektrik.com.tr

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ), 28.05.2013 tarihinde özelleşerek hizmetlerine başladı. Çalışma esasları EPDK tarafından belirlenen BEDAŞ, iletim noktalarından aldığı elektriği son kullanıcılara dağıtma faaliyetlerini sürdürüyor.

İstanbul Avrupa Yakası’nda, 3.573 km² alanda, yaklaşık 4.5 milyon aboneye, 25 milyar kWh elektrik dağıtımı yapan BEDAŞ, Türkiye’nin en büyük dağıtım şirketi olma özelliğini taşıyor. Kaliteli ve sürekli hizmet anlayışını benimseyen BEDAŞ, % 13’lük pazar payıyla sektörün amiral gemisi konumunda yer alıyor.

BEDAŞ, elektrik dağıtımında şebeke yenileme yatırımlarının yanı sıra insan kaynakları, eğitim, araştırma geliştirme, bilgi teknolojileri ve yazılımları alanında yapılan yatırımlarla da hizmet kalitesine odaklanan faaliyetlerini sürdürüyor.

bedas

Ünvan: Bedaş Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.
Adres: Abdülhakhamit Cad. No:21 Taksim Beyoğlu, İstanbul/TÜRKİYE
Telefon: +90 (212) 311 36 00 (Pbx)

Faks: +90 (212) 361 86 86
E-Mail: bedas@bedas.com.tr
Web: www.bedas.gov.tr

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), 31.08.2010 tarihinde özelleşerek hizmetlerine başladı.

ÇEDAŞ, sorumluluk bölgesi Sivas, Tokat ve Yozgat’ta 765 bin aboneye 3 milyar kWh elektrik dağıtımı hizmeti veriyor.

ÇEDAŞ, elektrik dağıtımında şebeke yenileme yatırımlarının yanı sıra insan kaynakları, eğitim, araştırma geliştirme, bilgi teknolojileri ve yazılımları alanında yapılan yatırımlarla da hizmet kalitesine odaklanan faaliyetlerini sürdürüyor.

cedas211116_small

Ünvan: Çedaş Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.
Adres: Yeşilyurt Mah. Erzincan Karayolu. 1. Km PK: 58000 Merkez / SİVAS
Telefon: +90 (346) 215 08 10-15 (Pbx)

Faks: +90 (346) 215 08 00
E-Mail: info@cedas.com.tr
Web: www.cedas.com.tr

 

​Meram Elektrik Perakende Satış A.Ş.

Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun ilgili mevzuatları kapsamında “dağıtım faaliyetleri” ile “perakende satış faaliyetleri”ni ayrıştırarak 1 Ocak 2013 tarihi itibari ile sadece dağıtım lisansı kapsamındaki dağıtım faaliyetlerini yürütmeye başladı. Aynı zamanda perakende faaliyetleri için de 01 Ocak 2013 tarihi itibariyle 27.12.2012 tarih ve EPS 4207-4/2500 sayılı perakende satış lisansına sahip olan Meram Elektrik Perakende Satış A.Ş. (MEPAŞ) kuruldu.

Şirket, Konya, Karaman, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Kırşehir illerinde toplam 76 işletmede hizmet veriyor.​

medas-logo

Ünvan: Medaş Meram Elektrik Dağıtım A.Ş.
Adres: Sancak Mahallesi Yeni İstanbul Caddesi No: 92 Selçuklu Konya/Türkiye
Telefon: +90 444 8 186

Faks: +90 (332) 255 00 82
E-Mail: info@meramedas.com.tr
Web: www.meramedas.com.tr

Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (Akdeniz EDAŞ), 28.05.2013 itibari ile özelleşerek hizmetlerine başladı. Çalışma esasları EPDK tarafından belirlenen Şirket, iletim noktalarından aldığı elektriği son kullanıcılara dağıtıyor.

Hizmet verdiği Antalya, Isparta ve Burdur’daki yaklaşık 1,8 milyon aboneye 7.5 milyar kWh elektrik dağıtan Akdeniz EDAŞ, kesintisiz ve yüksek kalitede elektrik dağıtımı görevini “her geçen gün daha iyiye” sloganını benimseyerek sürdürüyor.

Akdeniz EDAŞ, elektrik dağıtımında şebeke yenileme yatırımlarının yanı sıra insan kaynakları, eğitim, araştırma geliştirme, bilgi teknolojileri ve yazılımları alanında yapılan yatırımlar ile de hizmet kalitesine odaklanan faaliyetlerine devam ediyor.

akedas

Ünvan: Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.
Adres: Göksu mah. Aspendos Bulvarı Demokrasi Kavşağı Antalya, Türkiye
Telefon: +90 (242) 339 55 55 (Pbx)

Faks: +90 (242) 338 31 67
E-Mail: kurumsaliletisim@akdenizedas.com.tr
Web: www.akdenizedas.gov.tr